Kulturkalenderen
Link til kalender 2002
Klikk på ønsket måned for å bevege deg hurtigere til ønsket arrangement
Januar | Februar | Mars | April | Mai | Juni |
Juli | August | September | Oktober | November | Desember |
05. | Solokonsert med Håvard Svendsrud | St. Jetmund Kyrkje, Åheim, Sunnmøre | NO | |
10.-11. | Folklandia Silja Europalla | Tammersfors | FI | Info |
10.-12. | Fagernes-Treffen | Fagernes Hotell | NO | |
11. | Fausk'treffen |
Fauske Hotell/ Hauan grendehus |
NO |
Arr.: "Fausk'raderan" |
11. | Nyttårsfest 2003, konsert med Kvarts og dans |
Nordahl Bruns g. 22, Oslo, kl 19.00-00.30 |
NO |
Arr.: Rundsnuen Danselag |
14. | Trekkspillkonsert med Viktor Dukaltetenko og Modum trekkspillklubb m/ dir. Håvard Svendsrud | Åmot
kirke, Modum,
kl 18.30 |
NO | |
16.-19. | NAMM Show-Anaheim | California | US | |
17.-19. | Bevisstgjeringsseminar for dansarar og spelemenn | Flåm | NO | Info |
18. | Lindesnes TK, show | Agder Teater, kl. 1800 | NO | Arr.: Lindesnes TK |
18. | Vintertræf | Velling Friskole | NO |
Tlf. +45 9735373 Ejner og Birgit Træbjerg |
19. | Håvard Svendsrud - solokonsert |
Sagene kirke, Oslo, kl. 19.00 |
NO | Program |
21.-23. | Instruktørkurs i spel, song og dans | Leikanger | NO | Info |
24.-26. | Folkemusikktreffet i Vågå | Vågåmo | NO | Info |
24.-26. | Vinterkappleiken | Rauland | NO | Info |
25. | Leikfest m/ Småviltlaget | Sarpsborg | NO | Info |
25. | Gammeldansfest | Folkets hus, Porsgrunn | NO |
Info ...og mer info |
26. | Nyttårskonsert m/ Veggpryden, Sveteslav Mitic og Miloan Petrovitsj, 5 Swingers |
Greåker Musikkhus, kl. 17.00 |
NO | sterkerud@sensewave.com |
29. | Tema russiske V. Vysotskij m/ bl.a. Stian Carstensen | Josefine Vertshus, kl 20.30 Josefineg. 16, Oslo | NO |
Tlf. 22603126/22693499 ...mer info |
31. | Lindesnes TK, show | Tyssværet Kulturhus, kl. 1800 | NO | Arr.: Lindesnes TK |
31. | Harmonikakoncert | Kalundborg | DK | |
31.1.-2.2. | DAHOFs Sammenspilsstævne | Bernstofminde Efterskole, 5600 Faaborg | DK | Tlf. + 45 57832123 |
31.1.-2.2. | NTL-seminar | Haraldvangen, Hurdal | NO |
Birgit Øverland, 900 77 708 birgit@humla.no Toril Kjensli, 22253243 kjenslie@start.no |
31.1.-2.2. | Tradisjonsseminar | Trysil | NO | Info |
05. |
Gla'dansen m/ Askerladden og Odd & Genek |
Asker Museum |
NO |
|
06. |
Nygammel dansekveld |
Vasshjulet på Triaden, kl 19.00 Lørenskog |
NO |
Arr.: Lørenskog Trekkspillklubb og Lørenskog Toraderi |
07. |
Toradertreff |
Kjenn Skole, Lørenskog, Hasselveien 4, kl. 19.00 |
NO |
Tlf. 22671538/90676944 v/ Harald Utne |
07.-08. | Trøndelagskappleiken | Glåmos | NO | Info |
07.-08. | Norrsken Flyttet (14.-15.3) | Falun | SE | Link |
07.-09. | Tempelsetertreff | Tempelseter Høyfjellshotell | NO | Tlf. 32710495/97087211 |
08. | Buskerudmersterskap i Gammaldans | Mjøndalen, kl 15.00 | NO |
...og mer info |
09. |
Trekkspillkonsert: Trekkspillveteranene (OTK's Veteran-orkester), Tove Winnæss, sangkoret "Tonica" |
Stovner kirke, Oslo, kl 19.00 | NO | Program |
09.-15. | Touring with Gary Blair | Down South | GB | |
12. |
"Herman Wildenvey" sanger og dikt m/ bl.a. Alfred Janson, trekkspill |
Josefine Vertshus, kl 20.30 Josefineg. 16, Oslo | NO | Tlf. 22603126/22693499 |
13. | Solokonsert med Håvard Svendsrud | Hafslundsøy kirke, Sarpsborg, kl 19.00 | NO |
|
13.-16. | Strib Vinter Festival 2003 | Strib | DK | Info |
15. |
Program: Alf Prøysen |
Stabekk kino, Bærum kl 15.00 |
NO | Info |
15. | Fladså HK holder træf | Flatsåhallen 14-22 | DK | Tlf. +45 55761579 v/ Bent Løjmand |
15.-16. | Accordions at Witney | Witney | GB | |
18. | Tangokonsert med El Arranque |
Kulturhuset Banken, kl 20.00, Lillehammer |
NO |
se også www.tangobanco.org |
18.-22. | Rørosmartna nr. 150 | Røros | NO | Info |
19. | Håvard Svendsrud - uroppførelse av suite av Per Egil Hovland |
Barokksalen, Oslo Ladegård, kl 20.00 |
NO | |
21. | Tangokonsert med Dal Segno |
Cosmopolite, Møllerg. 26, kl 21.00, Oslo |
NO | Info |
21.-23. | Umeå folkmusikfestival | Umeå | SE | Info |
22.-23. | International Acc. Festival | Wien | AT | |
23. | Flukt m/ Øivind Farmen | Bergen | NO | www.flukt.org |
23. | Trekkspillkonsert i Skodje | NO | Arr.: Ørskog og omegn TK | |
24. |
Flukt m/ Øivind Farmen |
Puben"Colombi Egg" , Bergen |
NO |
|
24. |
Dragsspelsshow & dans m/ Accordion Club "Big Band" Stockholm |
Nalen, Regeringsgatan 74, kl 19.30 |
SE |
Tlf. + 46 (0)08-647 44 71 v/ Lennart Wärmell |
26. | Bal Musette |
Elvins restaurant og jazzcafé, ca. kl 21.00 Kongsv. 104, 1171 Oslo |
NO | |
26. | Tangokonsert med El Arranque |
Cosmopolite, Møllerg. 26, kl 20.00, Oslo |
NO | Info |
26.-28. |
Konfrontacje 2003 |
Czestchowa |
PL |
|
28. | Vårtango med Suave | Café Stallen, Horten, kl 20.00 | NO | www.suave.no |
01. | Lindesnes TK, show | Stavanger konserthus, kl.1800 | NO | Arr.: Lindesnes TK |
01. | Vårtango med Suave | Café Frölich, Oslo, kl 20.00 | NO | www.suave.no |
01. | FolkemusikkFest m/ bl.a Sven Nyhus Kvintett | Samfunnet, Ås | NO | Info |
01.-02. | Kleinen Tage der Harmonika | Klingenthal | DE | |
02.-03. | Dragspel på Östersjön | Turku | FI | |
03. | Flukt m/ Øivind Farmen |
OBS! Arr. er flyttet fra Cordial til "Prøverøret på Bør og Børsen", Trondheimsv. 13, Oslo, kl 20.30 |
NO | www.flukt.org |
04. | Flukt m/ Øivind Farmen | Surndadal | NO | www.flukt.org |
05. | Flukt m/ Øivind Farmen | Ørlandet | NO | www.flukt.org |
05.-09. | Musikkmesse | Frankfurt | DE | www.musikmesse.de |
06.-07. | Grundsetmartn | Elverum | NO | Info |
06. | Flukt m/ Øivind Farmen | Værnes | NO | www.flukt.org |
07. | Flukt m/ Øivind Farmen | Meldal | NO | www.flukt.org |
07. | Bal Musette | Café Brandstrup, Galleri Brandstrup, Moss | NO | |
07. |
Farmers Market m/ Stian Carstensen |
Soria Moria, Vogtsg. (Torshov), Oslo, ca. midnatt |
NO | |
08. | Flukt m/ Øivind Farmen | Stiklestad | NO | www.flukt.org |
08. | Tangokonsert med Milonga Nord | Café Frölich, Oslo, kl 20.00 | NO | |
09. |
Solokonsert m/ Håvard Svendsrud |
Frogner kirke, Lier | NO | |
10. | Flukt m/ Øivind Farmen | Valldal | NO | www.flukt.org |
12. |
Gla'dansen m/ Askerladden og Odd & Genek |
Asker Museum, kl. 19.00 | NO |
Tlf. 66847440/66783008/ 66790248 |
12. |
Program: Filmminner |
Stabekk kino, Bærum kl. 20.00 |
NO | Info |
14.-15. | Norrsken | Falun | SE | Link |
14.-16. | Trekkspill & toradertreff | Meieriet på Rennesøy | NO | Info |
15. | Trekkspillgalla | Trøgstadhallen | NO |
Arr.: Trøgstad/ Båstad TK, 69 82 63 59 |
15. | Trekkspilltreff med Knytkalas | Munkedals Folkets Hus | SE |
Arr.: Munkedals Dragspelsklubb v/ Kjell Inge, +46 (0)522 643000 |
21. | Vinterens Bygdedansfest |
Folkets Hus på Kjelsås, Oslo, kl 19.30 |
NO | Info |
21.-23. | Erik Englunds Spelmannsstämma | Sönneråsgården i Böle, Bispgården, kl 19.30 | SE | |
25. |
Program: Evert Taube |
Dale nye vertshus, Vaksdal, kl 20.00 |
NO | |
28.-29. | Pols- og gammeldanshelg | Bøndernes Hus, Melhus | NO | Info |
28.-30. | Trekkspilltreff | Randsfjorden Gjestegård | NO |
v/ Trond Lønstad, tlf. 988 11 179 |
29. |
Argentinsk-norsk mix med Per Arne Glorvigen |
Kulturhuset i Gausdal |
NO |
Arr.: Gausdal kulturskole |
29. | Lindesnes TK, show | Grieghallen, Bergen, kl. 1800 | NO | Arr.: Lindesnes TK |
29. | Give Harmonikatræf | Søndermarkshallen | DK | Tlf. +45 75731460 v/ Henry Sørensen |
29. |
Polsdans og plagiata, Fam. Larsen/P.A. Røstad jr. m.fl. |
Nordahl Bruns g. 22, kl 19.00 Oslo |
NO |
Arr.: Rundsnuen Danselag Tlf. 22229033/23071067 |
30. |
Solokonsert m/ Håvard Svendsrud |
Svelvik kirke | NO | |
30. |
Konsert med TINDRA |
Fryd, Karl Johans g. 6, Oslo, kl 20.00 |
NO | Info |
03. | Bal Musette |
Café Frölich, Chansons Club, Drammensv. 20, Oslo, kl 20.00 |
NO | |
04. |
Program: Evert Taube |
Eidsfoss kro, Hof, kl 21.00 | NO | |
04. | Suave (argentinsk tango trio) | Café Frölich, Drammensv. 20, Oslo, kl.20.00 | NO | www.suave.no |
05. |
Solokonsert m/ Håvard Svendsrud |
Musikkens Venner, Drammen | NO | |
05. | Buskerudkappleiken 2003 | Laagdalsmuseet, Kongsberg | NO |
Arr. Kongsberg Spel og Dansarlag Tlf. 32732513/32735765 |
05. | Harmonikatræf | Bregnbjergskolen Vojens | DK |
Tlf. + 45 74743014 v/ Heinrich Thomsen |
05. | Spelträff i Torps Skola | Dalsland | SE | |
05. | Fjøstreff | Ignarbakke, Enebakk | NO | |
05. | Gudbrandsdalsstevnet | Ringebu | NO | |
08. | Bal Musette | Skjenkestuen, Nedre Strandg. 25, Stavanger, kl 21.00 | NO | |
09. |
"Halvsøstra" m/bl.a. Ellen Baalsrud, trekkspill |
Josefine Vertshus, kl 20.30 Josefineg. 16, Oslo | NO |
Tlf. 22603126/22693499 |
09. |
Gla'dansen m/ Askerladden og Odd & Genek |
Asker Museum, kl. 19.00 | NO |
Tlf. 66847440/66783008/ 66790248 |
11. | Påskejazz m/ Stian Carstensen |
Festiviteten, Eidsvoll verk, kl 21.00 (åpent fra 20.00), billetter kr 150,- |
NO | Stian æresmedlem |
12. | Dragspelsfest | Västerås nya Konserthus | SE |
Tlf. +46 0220-406 14 |
12. | Harmonikatræf | Teaterbygningen i Køge 14-22 | DK |
Tlf. + 45 56219618 Arr.: Køge Harmonikavenner |
17.-20. | Musica Levant | Cairo | EG |
|
18. | Dragspelsgala | Alfta Sporthall | SE | sivert.w@telia.com |
19.-26. | Folk.Instr.Fest.-Comp | St. Petersburg | US | |
22. | Konsert - Fliflet/Hamre | Bremanger | NO | Info |
23. | Konsert - Fliflet/Hamre | Førde | NO | Info |
24. | Konsert med TINDRA | Bør & Børsen, Trondheimsv., Oslo, kl 20.00 | NO | Info |
24. | Hovedfagskonsert m/ Espen Leite, akkordeon | Norges Musikkhøgskole, Lindemansalen, kl 19.30 | NO |
Flyttet til 5. juni!!! |
24.-26. | Hilmar Alexandersen-festival | Dampsaga kulturhus, Steinkjer | NO | Info |
25. |
Moelv Trekkspillklubb feirer 25 års jub. med fersk CD |
Folkets Hus, Moelv kl 19.30 Konsert med Håvard Svendsrud + dans med Svendsruds eget orkester |
NO |
Arr.: Moelv TK |
25. | Konsert - Fliflet/Hamre | Kristiansund N | NO | Info |
25. | Konsert med "Duo Jupiter" (Stian Aase og Lars Røyseng) |
Stensgård kirke, Nannestad, kl 19.00 |
NO | Info |
25.-26. | Harmonikatræf | Nordlangelandshallen, Langeland | DK |
Tlf. +45 62691776 v/ Jørgen Hansen |
25.-27. | Akordionmuusika | Tartu | EE | |
26. | Konsert - Fliflet/Hamre | Sunndalsøra | NO | Info |
27. | Vårkonsert med Nes TK | Vormsund ungdomsskole | NO | |
27. | Folkedanskveld - Askerladden |
BLS, Nordahl Brunsg. 22, Oslo kl 19.30 |
NO | Info |
26. |
Program: Sanger om krig og fred |
Stovner bibliotek, kl 12.30, Oslo | NO | |
27.4.-1.5. | Jazz'n Swing Event | Blackpool | GB |
|
28. |
Konsert med trekkspill-studentene ved NMH |
Norges Musikkhøgskole, Levin-salen, kl 19.30 |
NO |
01.-03. | Dragspälstreff | Örsjö | SE | Tlf. +46 0481-20145 |
02.-03. | Dragspelsträff | Alingsås | SE | |
02.-04. | Golstreffet | Pers Hotell, Gol | NO |
Booking: 32 07 54 00 Info tlf.: 32 02 31 00 |
02.-09. | International Acc. Competition | Klingenthal | DE | |
03. | Svängig dragspelskonsert | Kronhuset. Kronhusgatan 1 d, Göteborg | SE | |
03.-05. | Dragspelsstämma till havs | Siljaline Symphony mot Helsingsfors | SE |
Tlf. +46 0241-10104/ 070-7335016 |
03.-11. | Kulturuken i Asker | Asker | NO | Info |
08. | Bal Musette |
Café Frölich, Chansons Club, Drammensv. 20, Oslo, kl 20.00 |
NO | |
09.-11. | Neue Kammermusikk | Wien | AT | |
10. | Gammeldansfestivalen | Asker, kl. 1800 | NO | Link |
10.-11. | DHL's konkurrencer | Ålborg | DK | |
15. | Gammeldansmusikk med kåseri | Follo museum, Drøbak | NO | |
16.-18. | Harmonika & Spillemandsfest | Videbæk | DK |
videbaek@email.dk v/ Børge Nielsen |
21. |
Elias Akselsen/ Stian Carstensen |
Josefine Vertshus, kl 20.30 Josefineg. 16, Oslo | NO | Tlf. 22603126/22693499 |
21. | Bal Musette |
Elvins restaurant og jazzcafé, ca. kl 21.00 Kongsv. 104, 1171 Oslo |
NO | www.elvins.no |
23.-25. | Blømingefestivalen | Kinsarvik | NO |
Tlf. 916 63 479 v/ Harald Bu |
23.-25. | Ærø Harmonikafestival | Marstal | DK |
Tlf. +45 62532334 v/ H. Gehring |
23.-25. | Dragspelsstämma | Ambjörby | SE | |
24. | Dåstrup Træf | Dåstrup Skole, Viby Sjælland | DK |
Tlf. +45 46193037
v/ Erik Larsen |
24.-25. | SkandJam/MusikFest | Vasa Park, Budd Lake, NJ | US | www.skandjam.com |
24.-25. | Dragstrup Træf | Dragstrup Camping, Mors | DK | |
25.5.-1.6. | Folkemusikkveka | Ål | NO |
Tlf. 32085645 Fax. 32081644 |
29.-31. | Herregårdstræf Knivholt | Fredrikshavn | DK | Info |
29.-31. | Dragspel på Logen | Järnblästen i Stenungsund | SE |
Tlf. +46 0303-770008 v/Inger |
29.-31. | Dragspelsstämma | Ulricehamn, Prångens camping | SE | Tlf. +46 0321-10001 |
29.5.-1.6. | 36th International competition | Argenteuil (nær Paris) | FR | |
29.5.-1.6. | Jägraträffen | Jägra/Malung | SE | |
31. | Hovrastämman | Hovra | SE | Info |
31. |
Dragspelsstämma og spelmansstämma |
Ekeby Loge, Tungelsta, Haninge |
SE |
Tlf. +46 (0)8 7453603/ (0)709901501 v/ Toomas Arr.: HaningeMusikanterna |
31.5.-7.6. | International Contest | Genoa | IT |
05. | Hovedfagskonsert m/ Espen Leite, akkordeon | Norges Musikkhøgskole, Lindemansalen, kl 19.30 | NO | Info |
06.-07. | Dragspelsstämma m/ Bröderna Trück | Wassbackens Camping | SE |
Tlf. +46 0506-52056 |
06.-08. | Ransäterstämman | Ransäter Hembygdsgård | SE | Info |
06.-08. | Festival på Skinnesmoen | Skinnesmoen | NO | Arr.: Bygdemusikkens Venner v/ Roar Øyen |
06.-08. | Tarm festival | Tarm | DK | Info |
06.-08. | Bygdemusikk-festivalen | Krøderen | NO | |
06.-09. | "Dragspäl till Tusen" | Motala Folkpark | SE | Tlf. +46 0141-51309, 55436 |
07. | Musikkens dag | Egertorget, Oslo | NO | Info |
07. | Spelmansstämman i Glasriket | Hembygdsgården Qvarnaslät, Nybro | SE | Info |
07.-08. | Harmonikatræf | Øster Hjermitslev | DK | |
08. | Toradertreff i Nordvest | Sunnmøre museum, kl 12.00, Ålesund | NO | Info |
08. | Täby spelmansstämma | Skogberga Spelmansgård, Täby | SE | Info |
10. |
Argentinsk tango orkester - "Milongueros viejos" |
Cosmopolite, Oslo, kl 21.00 | NO | www.oslotangoclub.com |
12. | Dragspelsträff i Allan Erikssons födelseby | Greksåsar, utanför Nora (Örebro) | SE |
Tlf. +46 0240-39391 |
13.-14. | Harmonikatræf | Bornholm | DK | |
13.-14. | Dragspelsstämma | Johannisholm | SE | Tlf. +46 0250-60165 |
13.-14. | Nordvesttreffen | Aure på Nordmøre | NO |
Tlf. 71645178/97160459 v/ Sigmund Fuglevaag Arr.: Nordvesttreffens Venner |
13.-14. | Saltstraumentreffet | Saltstraumen Hotell | NO |
Tlf. 75582239/75532316 v/Johansen/Dolmen hans.jorgen.dolmen@if.no |
13.-14. | Namskoganfestivalen | Namskogan Familiepark | NO |
Tlf. 74333700/ fax 74333713 v/ Anne Lise Grøndal |
13.-14. | Borholms Harmonika-træf | Galløkken Camping | DK |
Tlf. +45 56956785 v/ Niels Erik Kofoed |
13.-15. | Sørskogbygdatreffen | Sørskogbygda Samf.hus | NO |
Tlf. 62427495/907 80 873 v/Tor Henry Aker |
13.-15. | Spelmannsstämma | Degeberga | SE | Info |
13.-15. | Harmonikatræf | Nykøbing Mors | DK | Info |
13.-15. | Arvika Bälgaspel | Skutboudden i Brunskog ved sjön Värmeln | SE | Info |
13.-15. | Nyckelharpstämman | Österbybruks herrgård | SE |
Tlf. +46 29543078 v/ Gunnar Ahlbäck |
13.-15. | Brekkendagan (Norsk-svensk folkemusikktreff) | Brekken | NO | Info |
13.-15. | Ishøj Harmonikafestival | Ishøj | DK |
Tlf.+45 43735539/43542104 v/ P. Bennov/B. Jensen |
13.-15. | Saudatreffen | Sauda Turistsenter | NO | Arr.: Sauda TK |
18.-21. | Musikkmesse | St. Petersburg | RU | |
20.-21. | Skogsbylasseträffen | Kall, Sverige | SE |
Arr.: Skogsbylasses Vänner i samarb. med Gla musik Alliansen, +46 64741062 |
20.-21. | Pigini Sirius Festival | Senigallia, (AN) | IT |
Brosjyre: |
20.-22. | Harmonikafestival | Ringe | DK |
Tlf. +45 62 22 24 94 |
20.-22. | Deutscher Akk. Musikpreis | Baden-Baden | DE | |
20.-22. | Gjermundsneskurset | Vikebukt | NO | Info |
21.-22. | Östträffen | Bergsjö hembygdsgård og -park | SE | Info |
22. |
St. Hansfeiring. Håvard Svendsrud spiller til underholdning og dans |
Vøienvollen gård, kl. 18.00, Oslo |
NO |
|
22.-25. | Las Vegas Internat. Acc. Convention | Las Vegas | US | Info |
25.-29. | NM på trekkspill | Tromsø | NO |
Arr. Tromsø TK |
25.-29. | Landskappleiken | Gjøvik | NO |
Arr.: Gjøvik Spelemannslag |
27.-28. | Smyge Spelmansstämma | Smyge | SE | Info |
27.-28. | Midtsommerfestival/ Trekkspillgalopp | Stange travbane | NO | Arr.: Stange TK |
27.-29. | Telemarkstreffen | Dyrskuplassen, Seljord | NO |
Arr.: Telemarkstreffen Seljord AS |
28. | EngelbrektsHambon | Norberg | SE | |
28. | Harmonikatræf | Reersø | DK | Info |
28. | Musikfest | Kolbäcksparken | SE | Info, tlf. +46 (0)220-24024 |
28.-29. |
Nästel-träffen |
Lillsved, Åsarne |
SE |
Tlf. +46 (0)68 222072/ (0)70 2562181 |
28.6.-6.7. | Musik vid Siljan | Leksand/Rättvik | SE | Info |
29.6.-4.7. | Östhammars Musikvecka | Östhammar | SE | Info |
30. | Folk o dans i Svaben | Svabensverk | SE | Info |
30.6.-7.7. |
Gränsspelet (Dragspels-, folkmusik- och folkdansfestival) |
Torneå-Haparanda |
SE |
Tlf. +46 0922-15139 |
01.-06. | Gränsspelet med Nordkalottmesterskap | Haparanda, Tornio | FI |
Kontakt v/ Gunnbjørn Hauknes Tlf. 75522993 |
02. | Bingsjöstämman | Bingsjö | SE | Info |
03.-06. | Førde Int. Folkemusikkfestival | Førde | NO |
Tlf. +47 52820300 Faks 57820304 |
02.-06. | Burträsksvängen | Burträsk | SE | Info |
02.-06. | Bälgspel vid landsvägskanten | Ransäter | SE |
Tlf. +46(0)57038244 v/Berglund (program), +46(0)56351940 (camping) |
04. | Håvard Svendsrud | Kirkekonsert, Haparanda | SE | Info |
04.-13. | Musik vid Dellen | Hudiksvall | SE |
Tlf. +46 650 19100 |
05. | Uldum Gademusikk festival | Uldum | DK | Info |
06. | Delsbostämman | Delsbo | SE | Info |
07.-13. | Kimberley International | Kimberley, BC | CA | www.cyberlink.bc.ca/~kiotac |
08.-13. | Nordleik 2003 | Næstved | DK | Info |
09.-12. | Falun Folkmusik Festival | Falun | SE | Info |
09.-13. | Titanofestivalen | Vinstra | NO | www.titanofestivalen.com |
11.-12. | Bergkolletreffen 20 år |
Bergkolleparken Austmarka (3 mil øst for Kongsvinger) |
NO |
Arr.: Austmarka IL og Austmarka Trekkspillklubb v/ Ingebjørg Skogli Tlf. 62828111/91702472 |
11.-12. |
Munkedalstreffen (MDK-träffen) |
Hellevadsholm | SE |
v/ Yvonne Andersson tlf. +46 524 505 23 |
11.-12. | Vid dragspelsälven | Kramfors | SE | |
11.-13. | Musikträff på Reva | Reva, 1,5 mil sør for Bispgården | SE | |
12. | Dragspelsstämma | Brukslogen i Masugnsbyn (Kiruna kommun) | SE |
Tlf. +46 0981-40094 |
12. | Hälsinge Hambon | Järvsjö | SE | Info |
12.-13. | Jämtstämman | Offerdal | SE | Info |
13. | Bal Musette | Skibladner, ca. kl 12-19, Gjøvik, Kapp, Nes, Hamar | NO | Info |
16.-20. | Landsfestivalen i gammaldansmusikk | Otta | NO |
Arr.: Samarb. Heidal og Sel Spel- og dansarlag |
17.-19. | Näästräffen | Nääs, Floda | SE | Tlf. +46 031-261611 |
17.-20. | Dansefestivalen 2003 | Sel | NO | Info |
18.-19. | Spelträff i Dalsberg Å | Dalsland | SE | |
18.-19. | Harmonika-træf | Bogense, Bolværksmatronerna | DK |
Tlf. +45 64861041 v/ Bent Knudsen |
18.-20. | Folkmusikfesten i Gästrikland | Ockelbo | SE | Info |
20.-27. | Hallingtreffet | Ål folkepark | NO | Info |
21.-26. | Folkmusikdagarna/ Riksspelsmannsstämma | Västerås | SE | Info |
23. | Konsert - Flukt | Trondheim | NO | www.flukt.org |
23.-27. | Amerikappleik | Northfield, MN | US | Info |
24.-27. |
Femundfestivalen/ Elgåtreff 2003 |
Elgå | NO |
Arr.: Femund Fiskerlag, Hæppy Skvett og Engerdal TK Tlf. 63952202 eller 62459541 |
24.-27. |
Skognesfestivalen Dragsuget, 10. gang |
Holmen, Skognes, 9030 Sjursnes |
NO |
Tlf. 77691257/77688466 v/ I. Skognes/K. Johnsen |
24.-27. | Korrö Folkmusikfestival | (Södra Sveriges størsta) | NO | Info |
25.-26. | Livat i Finnskogarna (Jularbofestival) | Järpliden | SE | Info |
25.-26. |
Gla' musik treff |
Hallen, Jämtland |
SE |
Tlf. +46 6337103 v/ Erik Genstrand |
25.-27. | Dragspelfestivalen | Mariestad | SE |
Tlf. 0046 501 14 358 v/ Gunnar Bohlin |
25.-27. | Bindslev Harmonikatræf | Bindslev | DK |
Tlf. +45 98938132 v/ Willy Knudsborg |
25.-27. | Bullarträffen, dragspelsträff | Kvennevi, Bullaren. Bohuslän. 8 mil norr Uddevalla | SE |
Tlf. +46 0524-22034 v/ Kent Johansson |
26. | Durspelsstämma | Ankarsrum | SE | Info |
01.-02. | Mellstadraget | Borlänge, Mellsta camping | SE | Tlf. +46 0243-815 67 |
01.-03. | Harmonikatræf | Præstø | DK | v/ Axel Overgård |
01.-03. | Ved Syltoppens fot | Tydal, Stuguvoldmoen | NO |
Tlf. 73815950 |
01.-03. | Toradertreff | Daugstadsætra, Vestnes | NO | |
01.-10. | Peer Gynt-stevnet | Vinstra | NO | Info |
07.-10. | Nord-norsk trekkspill- og caravantreff | Polleidet i Lyngen, Troms | NO |
Tlf. 77671696/97701696 v/ Bjarne Halvorsen Arr.: Troms Fylkeskrets av NTL |
07.-10. | Spelmannstreff | Stiklestad | NO |
Tlf. 952 03 943 v/ Jan Egil Kaalen |
07.-10. | Telemarkfestivalen | Bø | NO | Info |
08.-10. | Folkekulturfestivalen 03 | Beitostølen | NO | Info |
08.-10. | Roskilde Spillemandsstævne | Roskilde | DK | Info |
08.-10. | Vollerup Træf | Sønderborg | DK | |
08.-10. | Sydösterbottniska Spelen | Alahärmä | FI | Info |
10.-14. | International Acc. Festival | Beijing | CN | |
15.-17. | Sogn Gammaldansfestival | Gaupne, Sogn | NO |
Tlf. 57681028/95076386 v/ Arve Bjørn Røneid |
15.-17. | Folkemusikkhelga 2003 | Besso turisthytte, Hardangervidda | NO | Info |
15.-17. | 10. Skjærgårdstreffen |
Hove leir- og fritidssenter på Tromøy v/Arendal |
NO |
Tlf. 37083438/97696614 v/Haugli vedr. camping Dansespilling: 37033498 |
15.-17. | Træf Jyderup | Jyderup Stadion | DK |
Tlf. +45 59277773/59516736 |
15.-17. | Dragspelsstämma | Åsebro/Dalsland | SE | |
15.-17. | Med dragspelet i högsätet | Tällberg | SE | |
16. | Dragspelsstämma | Notholmen vid Tyresö slott | SE | |
16. |
Hadelandsmesterskapet i Gammaldansmusikk |
På Torget i Gran kl 12.00, gratis deltakelse |
NO |
Påmelding: 913 82 373 |
17. | Boråsstämman | Borås | SE | Info |
17. | Gala Muntergöken | Kungälv | SE | |
20.-24. | Gammeldanstreff | Lyngstad, Nordmøre | NO | Info |
21.-24. | Lygnevi Dragspelsträff | Sätila | SE | |
23. | Trekkspillets dag, bl.a m/ Stian Carstensen |
Fisketorget, Fredrikstad, kl 12.00 |
NO | |
28.-31. | Tønder Festival | Tønder | DK | Info |
29.-31. | Sørfjorden gammeldansfestival | Bjerka i Hemnes | NO | Tlf. 94572333 |
29.-31. | Nordsjøfestivalen Sailor's Wake | Farsund | NO | Info |
29.-31. | Dragspelsstämma | Hanatorps Camping, Örby | SE |
Tlf. +46 0320-483 18 v/ Pia Leufstadius |
29.-30. | Med toraderen i fokus (toradertreff) | Oppdal | NO |
Arr.: Oppdal toraderklubb Tlf. 72423302/93410525 |
29.-31. | Hanatorps Dragspälsstemma | Kinna/Örby | SE | |
30. | Linköpings Spelmannsstämma | Linköping | SE | Info |
31. | Oslo Trekkspillklubb |
Blaafarveværket, Modum, kl 14.00 |
NO | Info |
31. | Trekkspilltreff | Skodje idrettshall, Skodje | NO |
05. | Gammeldanspub | Storgatens Landhandleri, Storg. 40, Lillehammer | NO | Info |
05.-06. | Dans- og spelemanns-treff i gml.d.musikk | Vagleleiren, Sandnes | NO |
Tlf. 51668818 v/ Kurt Ask Arr.: Jærbelgen TK |
05.-07. | Lundeborgtræffet 2003 | Lundeborg | DK |
Tlf. +45 23376028 |
05.-07. | Højbystævnet 2003 | Højby, Fyn | DK | Info |
06. | Budeiball | Gomobu fjellstue, Beitostølen | NO | Info |
07. | Solokonsert med Håvard Svendsrud | Blaafarveværket, Modum, Glasshytta, kl 14.00 | NO | Info |
07. | Dragspelsstämma | Alafors | SE | |
07. |
Folkedanskveld Storsalen: Østerdølenes spellmannslag |
BLS, Nordahl Bruns g. 22, Oslo, kl 19.30 | NO | Info |
10. | Chilensk kulturkveld m/bl.a. Alfred Janson (trekkspill) |
Viseklubben Josefine, Oslo, kl. 20.30 |
NO | Info |
11. | Follo gammeldans-ensemble | Follo museum, kl 19.00, forhåndspåmelding | NO | Follo museum |
11.-15. | Accordion Festival | Pakefield | GB | |
12. |
Trekkspillkkonsert m/ duoen Kuusela&Välimaa |
Gjellum Grendehus, Heggedal, Asker, kl 18.30 |
NO |
Arr.: Trekkspillringen Asker |
12.-13. | Selstreffen m/ bl. a Bjørn Turtums | Sel | NO |
Arr.: Sel Spel- og dansarlag |
12.-14. | Belgiaden | Union Hotel, Geiranger | NO | Info |
12.-14. | Nordisk Polsfestival |
Melhus (Dansen er flyttet til Bøndernes Hus) |
NO |
Arr.: Søndre Trondhjems Spellmannslag |
13. | Skiveløbet Harmonikatræf | Skive | DK | |
13. | DO-RE-MI | Domus i Vejle | DK | linda.meldgaard@mail.dk |
14.-27. | Sang, musik og glaskunst | Et højskoleopphold for bl.a. harmonikaspillere | DK | Tlf. + 45 98944477 |
19.-20. |
Kappspell 2003, opptak (merk datoen!) |
Storstuggu, Røros | NO | |
19. |
Kvarts og Sandar Spellmannslag |
Barkåker samfunnshus, kl 19.00 |
NO |
Tlf. 33327229/91185453 |
24. | "Pengenes oppmuntrende virkning" - m/ Stian Carstensen (trekkspill) |
Viseklubben Josefine, Oslo, kl. 20.30 |
NO | |
25. |
FolkemusikkScena - Majorstuen |
Parkteateret, Oslo | NO | Info |
26.-28. | Belgtreffen | Hardangerfjord Hotell, Øystese | NO | Arr.: NTL Hordaland |
26.-28. | International Acc. Competition | Reinach | CH | |
27. |
Musikcafé & Dans |
Evertsbergs Bygdegård |
SE |
Tlf. +46 0251-50128 |
29. | Trio Hardanger m.fl. | Ludvig Bar, Neptun Hotell, Bergen | NO | Info |
02.-05. | International Acc. Festival | Praha | CZ | |
03.-04. | Aarhus Folk Festival | Aarhus | DK | Info |
03.-04. | Grotli-treffen | Grotli Høyfjellshotell | NO | Info |
03.-04. | Tempelsetertreffet | Eggedal | NO | |
03.-05. | Vestlandskappleiken | Sogndal | NO | Info |
04. | "Over Stok og Steen", konsert og dans |
Nordahl Bruns g. 22, Oslo kl 18.30-00.00 |
NO |
Arr.: Rundsnuen Danselag |
04.-05. | Acc. Solos - duos & Chamber music | Dresden | DE | |
08. | Gla'dansen | Asker Museum, kl. 19.00 | NO | Tlf. 66847440 |
09.-13. | Premio e Concorso Internazionale | Castelfidardo | IT | Info |
10. | Richard Galliano - "Piazzolla Forever" | Cosmopolite, Oslo | NO | |
10. | Farmers Market m/ Stian Carstensen (trekkspill) | "Smuget", Rosenkrantz g. 22, Oslo, kl 23.00 | NO | Billettinfo |
10.-11. | Linköpings folkemusikfestival | Linköping | SE | Info |
11. |
Gammeldansfest - Musikk: Rasadorn og Ahlin's duo |
Folkets Hus, Porsgrunn, kl 20.00 med 1 times gratis grunnkurs i polka kl 19.00 |
NO |
Arr.: Danselaget Overnatting kan ordnes |
11. |
Folkedansfest Musikk: Dalakopa |
BUL Stavanger, Rektor Oldens g. 17, Stavanger, kl 19.30 |
NO |
|
13. |
Folkemusikkpøbb - Ingunn Stræte Sørbøen |
"Prøverøret", Trondheimsv. 13, Oslo, kl 20.30 | NO | Info |
15. | Vidar Sandbeck-kveld m/ Kristin Skaare /trekkspill |
Viseklubben Josefine, Oslo, kl 20.30 |
NO | Info |
16. | Øivind Farmen urfremfører "Konsert for akkordeon og korps" | Medvirkende: Divisjonsmusikken i Trondheim, Trondheim | NO | www.farmen.net |
17.-19. |
Vestlandsmeisterskapen i Torader/Durspill 2003 |
Ulvik |
NO |
Tlf. 56526744/91590850 |
18. | Østlandske Trekkspillfestival | Bøndernes Hus, Råde |
NO |
Arr.: Moss Trekkspillorkester Invitasjon og info (pdf-format) |
18. |
Dansefest Musikk: Askerladden og ToTo |
Gjerdrum kulturhus, Gjerdrum, kl 19.00 | NO | Info |
19. | Korpset "Opus 82" m/ solist Jon Faukstad i verket "Konsert for akkordeon og korps" | Lindemansalen, Norges Musikkhøgskole, kl 19.30 | NO | www.nmh.no |
19. |
Jessheim Trekkspillklubb 20 års jub.konsert |
Ullensaker kulturhus, kl 17.00 |
NO |
|
22. | "Ladyen og land-strykerne" m/Espen Leite (trekkspill) |
Viseklubben Josefine, Oslo, kl 20.30 |
NO | Info |
23. | Musikalsk foredrag om trekkspillets historie | Follo museum, kl. 19.00 | NO | Follo museum |
23.-27. | Coupe Mondiale | Sturovo/Esztorgon | SK/HU | Info |
24.-26 | "Høstspretten", trekkspill og toradertreff | Jæren Hotel, Bryne | NO |
Tlf. 51624390/900 85 297 v/ Jan Nicolaisen |
25. | Naustedalen Spelemannslag 50 år! | Gammaldansgalla i Naustdalshallen med bl.a. Sven Nyhus orkester | NO | |
25. | Voerladegård-Træffet | Mossø | DK | superfnug@tdcadsl.dk |
30. |
FolkemusikkScena - Milonga Nord |
Parkteateret, Oslo | NO | Info |
31.10.-02.11. | Skeitreffen | Skei Hotel, Jølster | NO | Arr.: Jon Skrede |
01. | Harmonikatræf | Biersted-hallen | DK | |
04. | Konsert for Kronprins-paret - Frode Haltli | Slottskapellet kl 22.00 | NO | Billettinfo |
04.-09. | Oslo World Music Festival | Oslo | NO | Info |
06. |
FolkemusikkScena - Kimmo Pohjonen |
Parkteateret, Oslo | NO | www.world-music.no |
07.-08. | Vågå-treffen 2003 | Vågåmo | NO | |
07.-09. | Trysil-Treff | Norlandia Trysil-Knut Hotell | NO |
Tlf. +47 62451111, Liv Rønningen tlf. 62454558/91823989 |
07.-09. | Gautefallfestivalen | Gautefall Hotell og Appartement, Drangedal | NO | Tlf. +47 35 99 50 00 |
08. | Sogndal Trekkspillklubbs jubileum - konsert m/ Håvard Svendsrud | Sogndal Kulturhus | NO | |
08. |
Musikk Café Frode Haltli accordeon |
Teatercaféen, Drammen, kl 15.00 |
NO |
|
08.-09. |
Kurs i Elverums-/Finnskogpols - for dansere og spillemenn Utsatt til 17.-18.1.04 |
Sørmarka, Enebakkv. 265, Siggerud |
NO |
Arr.: saffa@online.no Tlf. 90666867 |
9. |
DHL's festkoncert 2003 (Danske Harmonikaspilleres Landsforbund) |
Gallakoncert i Århus Musikhus, kl. 14-17 |
DK |
|
10.-23. | Rusk | Turne i Gudbrandsdalen og Oslo | NO | Info |
10.-19. | Draugtøva m/ Stian Aase | Nordland - skolekonsert-turné | NO | Info |
11. | Bal Musette |
Stavanger vise- og lyrikklubb, Sting nere, Stavanger |
NO | Info |
12. | TINDRA m/ Irene Tillung (trekkspill) |
Viseklubben Josefine, Oslo, kl 20.30 |
NO | Info |
12. | Gla'dansen | Asker Museum, kl. 19.00 | NO | Tlf. 66847440 |
12.-15. | KVARTS-turne | NO | Info | |
13.-16. | International Acc. Competition | Propad | SK | |
14. | Bal Musette | Sola kulturhus, Sola | NO | Info |
14.-15. | Third Annual Smash! | Florida Accordion Association | US | Info |
16. | Konsert m/ Ottar Johansen og flere medvirkende, 30 år siden hans debutkonsert | Nes Kulturhus, Årnes, kl 19.00 | NO | Billettelefon: 820 00 190 |
19. |
Tango for tre - Glorvigen m.fl. |
Cosmopolite, Oslo, kl 20.00 | NO | Info |
19. | "Brelgisk aften" m/ Alfred Janson (trekkspill) |
Viseklubben Josefine, Oslo, kl 20.30 |
NO | Info |
22. |
Harmonika-træf |
Sandvad Sognevård i Sandvad mellom Tørring og Jelling |
DK |
Tlf. +45 75805213 v/ Søren Nygård |
29. | Bal Musette | Gamle logen, Oslo | NO | Info |
03. | Kurt Weill-konsert m/ Håvard Svendsrud og Anne Louise Lien | Oslo Ladegård, kl 20.00 | NO | Info |
03. |
Førjulskonsert med folkemusikklinja på NMH Mat og dans etter konserten. |
Norges Musikkhøgskole, Levinsalen, kl 19.00, Oslo | NO | Info |
04. |
FolkemusikkScena - Fliflet/Hamre/Reiersrud |
Parkteateret, Oslo | NO | Info |
09. |
Håvard Svendsrud m/ Tor Bekkelund og Kay Hartvigsen |
Galleri Smia, Opplands g. 19, Oslo, kl 21.00 | NO | |
10. | Gla'dansen | Asker Museum, kl. 19.00 | NO | Tlf. 66847440 |
17. | Kappspell på NRK1 | 1. semifinale kl 19.30 | NO | |
20. |
Førjulsjazz m/Stian Carstensen |
Festiviteten, Eidsvoll Verk | NO | Info |
22. | Kappspell på NRK1 | 2. semifinale kl 19.30 | NO | |
29. | Kappspell på NRK1 | 3. semifinale kl 19.45 | NO | |
30. | Kappspell på NRK1 | Finale kl 19.45 | NO |
Send oss en e-post eller ring oss om andre arrangement !